جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت کابینت ممبران : نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران 1400

قیمت کابینت ممبران

دوست داری کسب و کار تو هم معرفی کنیم؟ فرم و پُر کن تا باهات تماس بگیریم.

فهرست مقاله

کابینت ممبران قیمت های متفاوتی دارد. این تفاوت می تواند در نوع ابزار بکار رفته ، جنس وکیوم، کیفیت ساخت و همچنین نصب آن باشد. از رو هر یک از کابینت سازی های تهران هنگام مراجعه مشتری ، قیمت کابینت ممبران را بر اساس مواردی که گفته شد محاسبه می کنند. اما واقعا بهترین روش و نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران چیست و چطور می توان بهرین مدل این محصول را در تهران خرید کنید؟

قیمت کابینت ممبران
مدل کلاسیک

قیمت کابینت ممبران متری چند است؟

همانطور که می دانید به دلیل تحریم ها و همچنین ممنوعیت واردات ورق ام دی اف ، قیمت هر متر کابینت ممبران نسبت به ماه های پیش گران تر شده است. بنابراین اینطور می توان گفت که قیمت هر متر کابینت ممبران از 3,200,000 تومان تا 3,500,000 تومان متغیر می باشد. این مبلغ بسته به نوع بدنه ام دی اف، صفحه بالای کابینت، یراق آلات مورد استفاده و مواردی مانند تاج ، پاخور، کاور هود و درب آن می تواند تغییر کند.

قیمت کابینت ممبران درجه یک

مانند هر محصول دیگری انواع کابینت های آشپزخانه هم می توانند جنس مرغوب یا نا مرغوب داشته باشند. از این رو کابینت ممبران درجه یک با قیمت های مختلفی در بازار به فروش می رسد. این کابینت ها که به کابینت کلاسیک هم معروف هستند به دلیل استفاده از مواردی مانند نقوش منبت کاری شده، انواع درب و دستگیره و همچین یراق آلات با کیفیت های متفاوت دارای قیمت های مختلفی هستند.

بنابراین شما پیش از اینکه به دنبال قیمت کابینت ممبران درجه یک باشید باید بدانید تا چه میزان توانایی پرداخت و بودجه برای خرید این محصول دارید. زیرا این مدل کابینت آشپزخانه را می توان با توجه به بودجه شما طراحی و تولید کرد. به عنوان مثال می توانید بجای نقوش برجسته و منبت کاری های گران قیمت از درب و پاخور و تاج های ارزان تر با کنده کاری های کمتر سفارش دهید.

قیمت کابینت ممبران درجه یک
رنگ بندی کرم طلایی

همچنین یراق آلات می توانند تا اندازه بسیار زیادی در قیمت تمام شده کابینت های وکیوم موثر باشند. یکی از گران ترین یراق آلات که در اغلب کابینت سازی های تهران مورد استفاده قرار می گیرد، یراق آلات بولوم ساخت کشور آلمان هستند. این یراق آلات بسیار گران قیمت بوده ولی کیفیت بالایی دارند و طی سالهای زیادی ماندگاری و دوام خواهند داشت.

نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران

دستور العملی که از طرف اتحادیه درباره نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران اعلام شده است این گونه می باشد که :

 • قیمت بر اساس هر متر طول کابینت آشپزخانه محسبه می شوند.
 • منظور از یک متر کابینت ، یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری می باشد.
 • نحوه متراژ و اندازه گیری کابینت آشپزخانه به این شکل است که کل طول کابینت ها را از بتدا تا انتها اندازه گیری می کنند.
 • در طی اندازه گیری باید عمق و ارتفاع استاندارد را در نظر بگیرند.
 • پس از اینکه کار اندازه گیری به اتمام رسید نوبت به کم کردن متراژ کابینت زمینی برای قرار دادن یخچال و لباسشویی است. همچنین سایر لوازم آشپزخانه مانند ماشین ظرفشویی، گاز مبله و فرتوکار از متراژ کابینت زمینی و دیواری کم می شود.
 • ارتفاع استاندارد کابینت های زمینی 90 سانتیمتر و برابر با 60% کل کار می باشد.
 • کابینت های دیواری یا هوایی نیز با حداکثر ارتفاع 70 سانتیمتر که برابر 40% از کل کار است محاسبه شده و در قیمت هر متر کابینت ممبران ضرب می شود.

اگر یک قیمت هر متر کابینت ممبران 1 میلیون تومان باشد، قیمت کابینت زمینی 600 هزار تومان و قیمت کابینت دیواری برابر 400 هزار تومان خواهد بود.

منظور از هر متر کابینت ممبران

در محاسبات قیمت منظور از هر متر کابینت ممبران زمینی و دیواری به شرح زیر است:

 • صفحه کابینت شرکتی برابر با یک متر مربع
 • درب کابینت ممبران
 • تاج ، زیر چراغ و پاخور هرکدام به اندازه یک متر مربع
 • یراق آلات با کیفیت استاندارد شامل : دستگیره، لولا، جک پمپی یا ساعتی، ریل، پایه و قرنیز
 • ابزارآلاتی که برای هر متر کابینت زمینی و دیواری مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر می خواهید کابینت وکیوم آشپزخانه تان را خارج از ابعاد استاندارد طراحی کرده و بسازید، باید طول کابینت نسبت به فضای آشپزخانه محاسبه شده و همجنین عمق و ارتفاع آن نیز تغییر خواهد کرد.

ابعاد استاندارد کابینت هوایی ( دیواری )

 • عمق کابینت هوایی برابر با 30 سانتیمتر و ارتفاع آن 70 سانتیمتر می باشد.
 • برای آشپزخانه هایی که دارای سقف بلندتر از 240 سانتیمتر هستند، امکان ساخت کابینت دیواری با ارتفاع 90 سانتیمتر وجود دارد. ( برای این ارتفاع می توان تا 3 طبقه ایجاد نمود )
 • نحوه محاسبه قیمت کابینت ممبران هوایی مشابه زمینی و برابر 60 درصد است.

توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد که اگر ابعاد کابینت های هوایی یا دیواری بیش از حد استاندارد باشد، می تواند به دلیل افزایش وزن و سنگین شدن، کابینت ها از دیوار جدا شده و فرو بریزند.

بخش های موثر در قیمت کابینت ممبران

امروزه با گسترش شرکت ها و کارگاه های طراحی و تولید انواع کابینت های ام دی اف ، وکیوم و های گلاس شاهد ایده های جدید در طراحی مدل های مختلف هستیم. این موضوع در تعیین قیمت کلیه محصولات مرتبط با کابینت ممبران تاثیر دارد. در ادامه به هر یک از این موارد اشاره خواهیم کرد:

قیمت کابینت ممبران
کابینت کمدی

کابینت زمینی

استاندارد ارتفاع کابینت های زمینی برابر 72 سانتیمتر می باشد. این ارتفاع شامل صفحه رویه شرکتی برابر 32 میلیمتر و پایه ها برابر 14 سانتیمتر است که مجموع آن باید 90 سانتیمتر باشد. عمق کابینت ها نیز دارای استاندارد مشخصی بوده و حداکثر 55 سانتیمتر می باشند.

کابینت کمدی ممبران

امروزه اغلب کابینت سازی های تهران برای بیشترین استفاده از فضای آشپزخانه کابینت کمدی ممبران را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند. این کابینت ها که در واقع همان گنجه های قدیمی هستند، همانند یک کمد دیواری بصورت ایستاده از زمین تا بالای کابینت های هوایی ارتفاع دارند. نحوه محاسبه کابینت کمدی ممبران 3 برابر بیشتر از کابینت زمینی و برابر 180% می باشد.

کابینت ویترینی

به کابینت هایی که بدنه تمام رنگی دارند ومحل قرار دادن اجناس دکوری درآشپزخانه می باشد ویترین میگویند.
نحوه محاسبه ویترین های دیواری ۲ برابر کابینت دیواری (یعنی ۸۰ درصد) و نحوه محاسبه ویترین های زمینی ۲ برابر کابینت زمینی (یعنی۱۲۰درصد) می باشد.

قیمت ویترین کابینت ممبران
ویترین ممبران

کابینت ویترینی یا دکوری به کابینت هایی گفته می شود که برای قرار دادن ظروف آنتیک و تزئینی در آشپزخانه استفاده می شوند. نحوه محاسبه قیمت این کابینت ها برابر 80% بوده که در واقع به اندازه دو برابر کابینت های دیواری است. همچنین دکوری ممبران به اندازه دو برابر کابینت زمینی معادل 120% محاسبه می شود.

منبع : تبلیغات اینترنتی ارجاع