جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طرز تهیه بستنی خانگی

طرز تهیه بستنی خانگی

دوست داری کسب و کار تو هم معرفی کنیم؟ فرم و پُر کن تا باهات تماس بگیریم.

فهرست مقاله

بستنی یکی از خوشمزه ترین دسرهایی است که می توانید در همه فصل ها از خوردن آن لذت ببرید. همه افراد از خوردن بستنی اسکوپ وانیلی لذت می برند. خیلی از افراد به تهیه کردن بستنی در خانه علاقه دارند و از این که دست پخت خودشان را بچشند بیشتر لذت می برند. اگر شما هم دوست دارید در خانه بستنی درست کنید، در این مطلب طرز تهیه بستنی خانگی را به روشی ساده و سریع آموزش داده ایم.

یکی از دلایلی که اغلب افراد مایل هستند تا بستنی خانگی تهیه کنند، اضافه کردن طعم های دلخواه به این دسر خوشمزه است. برای تهیه بستنی در خانه می توانید از دو روش کلی استفاده کنید. روش اول استفاده از دستگاه بستنی ساز خانگی است و دوم استفاده از روش سنتی تهیه بستنی می باشد. اگر یک دستگاه بستنی ساز داشته باشید، فقط کافیست تا مواد را درون دستگاه بریزید و بعد از چند دقیقه یک بستنی خانگی خوشمزه درست کنید. اما اگر می خواهید به روش سنتی عمل کنید باید کمی مهارت داشته باشید. روش های زیادی به عنوان طرز تهیه بستنی خانگی وجود دارند و ما در این مطلب آموزش طرز تهیه بستنی را به ساده ترین روش ممکن معرفی می کنیم که خودمان هم از همین روش استفاده کرده و جواب گرفته ایم.

طرز تهیه بستنی وانیلی خانگی

طرز تهیه بستنی خانگی وانیلی

طرز تهیه بستنی وانیلی خانگی کار چندان سختی نیست. بعد از تهیه مواد لازم، همه آنها را درون یک ظرف بریزید و بر روی شعله ملایم قرار دهید تا حسابی بجوشد. همزمان با جوشیدن مواد را هم بزنید و بعد بگذارید تا درون فریزر کاملا خنک شود. این روش ساده تهیه بستنی وانیلی فقط 10 دقیقه طول می کشد. اما برای اینکه بتوانید شب در کنار خانواده تان از بستنی که خودتان درست کرده اید میل کنید، باید صبح همان روز دست بکار شوید چون مدت زمان زیادی برای سرد شدن و گرفتن بستنی لازم است.

اگر از دستگاه بستی ساز استفاده می کنید فقط کافی است تا مواد لازم را درون آن بریزید و از نتیجه کار لذت ببرید. البته این روش تهیه بستنی خانگی فقط برای دستگاه بستنی ساز نیست و بدون هیچ امکانات خاصی می توانید بستنی را تهیه کنید.

مواد لازم برای 6 نفر

 • شیر پرچرب 1 و 1/4 پیمانه
 • خامه زده شده 1 و 3/4 پیمانه
 • شکر سفید 3/4 پیمانه
 • وانیل 1 قاشق غذاخوری
 • نمک دریایی 1/8 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه بستنی خانگی وانیلی با دستگاه بستنی ساز

 • ابتدا خامه را درون ماهیتابه ریخته و شکر، نمک و وانیل را به خامه اضافه کنید.
 • ماهیتابه را روی شعله قرار دهید و زیر آن را کم کنید. مواد را کاملا هم بزنید تا شکر و خامه با هم مخلوط شوند. وقتی شکر کاملا آب شد، ماهیتابه را از روی اجاق بردارید. حالا باید شیر را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد به خوبی مخلوط شوند. سپس ترکیب شیر، خامه، شکر، نمک و وانیل را درون یک ظرف ریخته و برای سرد شدن درون یخجال قرار دهید.
 • بعد از اینکه مواد سرد شد، آن را از یخچال خارج کرده و دوباره هم بزنید. حالا می توانید مخلوط بدست آمده را درون دستگاه بستنی ساز بریزید. نحوه کار هر کدام از دستگاه ها باهم متفاوت است، پس باید طبق همان روش کار را دامه دهید.
 • بعد از خاموش کردن دستگاه بستنی ساز، بستنی را درون ظرف در بسته بریزید. ظرف را درون فریزر بگذارید و اجازه دهید تا کاملا سرد شود.

طرز تهیه بستنی شکلاتی

طرز تهیه بستنی شکلاتی

یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین بستنی ها، بستنی شکلاتی است. معمولا همه افراد طعم شکلات را دوست دارند.

مواد لازم برای 6 نفر

 • شیر 1 پیمانه
 • خامه 2 پیمانه
 • شکر 3/4 پیمانه
 • زرده تخم مرغ 3 عدد
 • وانیل 1 قاشق چای‌خوری
 • پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
 • شکلات تخته ای خورد شده 60 گرم
 • نمک 1/4 قاشق چای‌خوری

طرز تهیه بستنی در خانه

 • شیر، شکر، پودر کاکائو و نمک را با هم مخلوط کنید و شعله گاز را تا حد امکان کم کنید.
 • مخلوط را به آرامی هم بزنید تا کاملا یکدست شود و بگذارید تا باهم بجوشند.
 • زرده های تخم مرغ را کاملا هم بزنید و نصف پیمانه از مخلوط را دورن آنها بریزید و دوباره هم بزنید و بعد مخلوط را روی حرارت ملایم بگذارید.
 • بعد از اینکه مخلوط کمی سفت شد، ظرف را قبل از جوشیدن مواد از روی گاز بردارید و تکه ها شکلات را درون آن بریزید تا کم کم آب شوند.
 • مخلوط بستنی را درون یک ظرف پلاستیکی بریزید و 2 ساعت درون یخچال قرار دهید اما هر از گاهی برای هم زدن از یخچال خارج کنید.
 • بعد از سرد شدن بستنی شکلاتی باید خامه و وانیل را به آن اضافه کرده و مواد را دورن دستگاه بستنی ساز بریزید و تا اتمام کار دستگاه منتظر بمانید.

بهترین دستگاه بستنی ساز خانگی را مشاهده کنید.

طرز تهیه بستنی بدون دستگاه بستنی ساز

طرز تهیه بستنی بدون دستگاه بستنی ساز

حتی اگر دستگاه بستنی ساز نداشته باشید باز هم می توانید از طرز تهیه بستنی در خانه برای درست کردن این دسر خوشمزه استفاده کنید. افرادی که در خانه دستگاه بستنی ساز ندارند هم می توانند از آموزش تهیه بستنی در خانه کمک بگیرند.

روش اول : ساده ترین روش

برای تهیه بستنی از این روش خیلی سریع می توانید یک دسر خوشمزه درست کنید. ابتدا 2 پیمانه خامه را با استفاده از همزن برقی خوب مخلوط کنید تا با سر و ته کردن ظرف خامه از درون آن نریزد. در مرحله بعد باید شیر و وانیل را به مخلوط اضافه کنید و کاملا هم بزنید تا مواد یکدست شود. بعد از چند ساعت مواد را از درون فریزر خارج کنید و از بستنی خانگی خوشمزه ای که درست کرده اید، لذت ببرید.

روش دوم : استفاده از کیسه زیپ دار

برای تهیه بستنی خانگی می توانید از کیسه های پلاستیکی زیپ دار استفاده کنید. برای تهیه بستنی به این روش باید هوای درون کیسه را کاملا خالی کنید و درب آن را محکم ببندید.

مخلوط بستنی را بعد از قرار دادن درون کیسه اول، باید از یک کیسه بزرگتر که از تکه های یخ پر شده است قرار دهید. برای اینکه درجه سرما را افزایش دهید بهتر است کمی نمک بر روی یخ بریزید تا بستنی زودتر بگیرد.

حالا نوبت به تکان دادن کیسه حاوی بستنی و یخ می رسد. باید کیسه را به خوبی تکان دهید و اینکار را حدود 10 دقیقه انجام دهید تا مخلوط کاملا منجمد شود. دقت کنید برای اینکه بستنی یکدست تر باشد کیسه را محکم تر تکان دهید.

روش سوم : استفاده از همزن برقی

این روش که برای تهیه بستنی خانگی استفاده می شود خیلی ساده است. ابتدا همه مواد را درون یک ظرف استیل که کمی عمق داشته باشد بریزید و حدود دقیقه درون فریزر قرار دهید. پیش از اینکه مخلوط کاملا یخ بزند، ظرف را از فریزر خارج کنید و لیسه یا کفگیر پلاستیکی نرم به خوبی هم بزنید و دوباره مخلوط را درون فریزر قرار دهید.

هر نیم ساعت بستنی را از فریزر خارج کنید و هم بزنید و اینکار را تا جایی که مخلوط کاملا یک دست شود انجام دهید. برای هم زدن مواد می توانید از مخلوط کن دستی یا همزن برقی استفاده کنید. این کار حدود 3 ساعت زمان لازم دارد تا وقتی که مواد کاملا یخ بزند و بستنی خود را بگیرد.

روش چهارم : استفاده از غذاساز

این روش تقریبا شبیه طرز تهیه بستنی خانگی با دستگاه بستنی ساز است. اما پیش از مرحله ریختن مخلوط درون دستگاه باید، مواد را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار بریزید و آن را درون فریزر قرار دهید تا کاملا سرد شده و کمی سفت شود.

سپس باید بستنی یخ زده را به تکه های کوچک تقسیم کنید و آنها را درون مخلوط کن یا غذاساز بیاندازید. فراموش نکنید که تکه های بستنی یخ زده سفت هستند و اگر مخلوط کن شما خیلی قوی نباشد نمی توانید یک بستنی یکدست و نرم داشته باشید. می توانید از وانیل یا هر طعم دهنده دیگر استفاده کنید و یک دسر خوشمزه مطابق با طعم مورد علاقه تان درست کنید.

از تجربه خودتان بگویید

حالا که با طرز تهیه بستنی خانگی آشنا شدید از هر کدام از روش هایی که برای تان راحت تر بود یک نمونه بستنی تهیه کنید و تجربه تان را در بخش نظرات با سایر کاربران وب سایت ارجاع به اشتراک بگذارید.

منبع : تبلیغات اینترنتی ارجاع