جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خرید و قیمت بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی

دستگاه جوجه کشی صنعتی

دوست داری کسب و کار تو هم معرفی کنیم؟ فرم و پُر کن تا باهات تماس بگیریم.

فهرست مقاله

خرید دستگاه جوجه کشی خانگی یا صنعتی یک ایده بسیار خوب برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار برای افرادی است که به جوجه کشی و پرورش طیور علاقه مند هستند. در این راهنما درباره انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی توضیح می دهیم تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید:

دستگاه جوجه کشی مدل easybotor5 ظرفیت 12 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل easybotor5 ظرفیت 12 عددی

3,300,000 تومان

مشخصات

 • ابعاد
  29*32*39 سانتی‌متر
 • وزن
  3850 گرم
 • گونه حیوان
  خزنده
 • جونده
 • پرنده
 • سایر توضیحات
  کنترل دما و چرخش به صورت اتوماتیک مجهز به شانه همه کاره دارای راهنمای دوره جوجه کشی دارای چراغ قوه نطفه سنج چرخش 360 درجه تخم
نمایش محصول

مشخص کردن نیازهای خود

ابتدا باید تصمیم بگیرید که تخم کدامیک از طیور را می خواهید پرورش دهید و اندازه تخم ها را بدانید. سپس باید به عواملی مانند کنترل کننده رطوبت، ظرفیت دستگاه و سایر ویژگی های لازم برای پرورش جوجه های مختلف را در نظر بگیرید.

دستگاه جوجه کشی مدل SM168

دستگاه جوجه کشی مدل SM168

7,350,000 تومان

مشخصات

 • ابعاد
  70x50x45 سانتی‌متر
 • وزن
  24000 گرم
 • گونه حیوان
  پرنده
 • جونده
 • خزنده
 • کشور سازنده
  ایران
 • سایر توضیحات
  تمام اتوماتیک
نمایش محصول

تحقیق درباره برندهای مختلف

دستگاه های جوجه کشی دارای کیفیت های مختلفی هستند و هر برندی قابل اطمینان نیست. برای همین بهتر است درباره برند تولید کننده دستگاه جوجه کشی تحقیق کنید.

دستگاه جوجه کشی مدل SM126

دستگاه جوجه کشی مدل SM126

6,830,000 تومان

مشخصات

 • ابعاد
  55*50*45 سانتی‌متر
 • وزن
  22000 گرم
 • گونه حیوان
  خزنده
 • جونده
 • پرنده
 • کشور سازنده
  ایران
 • سایر توضیحات
  شانه سایزیک بازدهی بالا سه سنسور فعال شاسی آلومینیوم ستر و هچر همزمان سنسور یدکی
نمایش محصول

انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی یا صنعتی

دستگاه های جوجه کشی خانگی برای استفاده در مقیاس کوچک مناسب هستند ولی انکوباتورهای صنعتی برای پرورش جوجه ها در مقیاس بالا ساخته شده اند. برای اینکه بدانید کدام یک از دستگاه های جوجه کشی خانگی یا صنعتی برای شما بهتر است، ابتدا باید تعیین کنید که تخم کدام پرنده را با چه اندازه و چه تعدادی می خواهید پرورش دهید.

دستگاه جوجه کشی مدل گلدن ظرفیت 42 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل گلدن ظرفیت 42 عددی

مشخصات

 • ابعاد
  50x50x25 سانتی‌متر
 • وزن
  3800 گرم
 • گونه حیوان
  پرنده
 • کشور سازنده
  ایران
 • سایر توضیحات
  ظرفیت برای تخم مرغ 42 عدد ظرفیت برای تخم غاز و قرقاول 20 عدد ظرفیت برای تخم کبک و بلدرچین 120 عدد
نمایش محصول

کنترل دما و رطوبت

مطمئن شوید که دستگاه جوجه کشی مورد نظرتان دارای قابلیت کنترل دما و رطوبت دقیق باشد. سعی کنید مدل هایی را انتخاب کنید که نمایشگر دیجیتال و تنظیمات پیشرفته برای حفظ شرایط مطلوب برای جوجه کشی تخم مرغ یا تخم سایر طیور را داشته باشند.

دستگاه جوجه کشی مدل kingsuro max20 ظرفیت 24 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل kingsuro max20 ظرفیت 24 عددی

14,200,000 تومان

مشخصات

 • ابعاد
  28x28x35 سانتی‌متر
 • وزن
  4000 گرم
 • گونه حیوان
  خزنده
 • جونده
 • پرنده
 • سایر توضیحات
  دستگاه جوجه کشی آرکام ساخت کشور کره کنترل اتوماتیک دما ،رطوبت و چرخش چرخش گهواره ایی با بیشترین زاویه شانه همه کاره جهت جوجه کشی از تمامی پرنده ها مجهز به پمپ آب جهت تامین رطوبت
نمایش محصول

مکانیسم چرخاندن تخم مرغ

بهتر است دستگاه های جوجه کشی که دارای مکانیسم خودکار چرخاندن تخم مرغ هستند را خریدار کنید. این قابلیت باعث می شود تخم ها بصورت مداوم در چرخش باشند و فرآیند جوجه کشی طبیعی تر انجام شود و شانس جوجه آوری را افزایش دهد.

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator2 ظرفیت 96 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator2 ظرفیت 96 عددی

4,520,000 تومان
 • گونه حیوان: پرنده ، جونده ، خزنده
نمایش محصول

سیستم تهویه هوا

جریان هوا و تهویه مناسب برای حفظ سطح اکسیژن و کاهش دی اکسید کربن اضافی درون انکوباتورها کاملاً ضروری است. بهترین مدل های انکوباتور دارای فن های داخلی یا سیستم های تهویه هوا برای اطمینان از سلامت تخم ها در حین رشد هستند.

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator6 ظرفیت 12 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator6 ظرفیت 12 عددی

4,000,000 تومان
 • گونه حیوان: پرنده ، جونده ، خزنده
نمایش محصول

دریچه شیشه ای و شفاف

یک دستگاه جوجه کشی خوب باید دارای پنجره ای برای مشاهده فرآیند پرورش تخم مرغ ها باشد تا بدون نیاز به باز کردن درب انکوباتور بتوانید بر وضعیت تخم ها نظارت داشته باشید. همچنین باید جنس شیشه مقاوم و کاملاً شفاف باشد.

آلارم های هشدار دهنده

مهم است که دستگاه های جوجه کشی دارای آلارم بوده و وضعیت های مختلف از قبیل تغییرات دما یا میزان رطوبت درون محفظه را هشدار دهند. دقت کنید که هشدار دهنده های افزایش دمای داخل دستگاه از هر چیزی مهم تر است.

کم مصرف بودن

مصرف انرژی دستگاه جوجه کشی را در نظر بگیرید، به ویژه زمانی که می خواهید بصورت مداوم از آن استفاده کنید. برای اینکه هزینه های پرورش جوجه را کنترل کنید بهتر است از در هنگام خرید انکوباتور به برچسب انرژی و نشان استاندارد آن دقت کنید.

قیمت و گارانتی

برای خرید دستگاه جوجه کشی بهتر است که بودجه کافی داشته باشید. همانطور که می دانید مدل های متنوعی در بازار موجود است که هر کدام دارای کیفیت های متفاوتی می باشند. باید بتوانید با بودجه ای که دارید مدل مناسب را خریدار کنید.

مشورت با افراد با تجربه

در صورت امکان پیش از خرید دستگاه جوجه کشی از یک پرورش دهنده پرنده که دارای تخصص و تجربه کافی باشد مشورت کنید. این افراد می توانند راهنمای خوبی برای انتخاب بهترین مدل انکوباتور برای شما باشند.

نصب و راه اندازی

بعد از اینکه بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی یا صنعتی را خریداری کردید، باید با استفاده از دستورالعمل هایی که در دفترچه راهنمای انکوباتور وجود دارد آن را نصب و راه اندازی کنید. پیش از هر کاری ابتدا با فروشنده دستگاه تماس بگیرید تا مطمئن شوید دستگاه را به درستی نصب و راه اندازی می کنید.

فراموش نکنید که برای جلوگیری از بروز بیماری ها یا عفونت ها، دستگاه جوجه کشی را در فواصل زمانی مشخص کاملاً تمیز و ضد عفونی کنید. اگر فرآیند جوجه کشی را به درستی و با مراقبت های مداوم انجام دهید، در کمترین زمان ممکن می توانید به یک پرورش دهنده طیور موفق تبدیل شوید.

مهمترین ویژگی های بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی

یک دستگاه جوجه کشی خانگی خوب باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتواند شرایط مناسب را برای فرآیند جوجه کشی بهتر فراهم کند. در ادامه به بررسی ویژگی های مهم دستگاه های جوجه کشی خانگی می پردازیم:

کنترل دما : بهتر است دستگاه جوجه کشی خانگی دارای قابلیت دقیق کنترل دما باشد. باید بتواند دمای ثابتی را در یک محدوده مشخص که معمولاً حدود 37 درجه سانتیگراد تا 38.5 درجه سانتیگراد است حفظ کند، زیرا انواع تخم پرنده ها به دمای خاصی نیاز دارند. دستگاه جوجه کشی باید دارای ترموستات مطمئن و نمایشگر دیجیتالی دما باشد.

کنترل رطوبت : سطح رطوبت مناسب برای جوجه کشی بسیار اهمیت دارد. دستگاه جوجه کشی باید بتواند رطوبت را ه خوبی کنترل و تنظیم کند، که اغلب از سینی ها آب یا مخازن مخصوص برای این کار استفاده می کنند. بهتر است دستگاه جوجه کشی خرید کنید که به شما امکان کنترل دقیق رطوبت را می دهد و قابلیت تعیین سطح رطوبت را بر اساس تخم پرنده های مختلف فراهم می کند.

سیستم چرخاندن تخم مرغ : مکانیزم چرخاندن تخم مرغ برای انکوباتورهای خانگی ضروری است. با استفاده از این قابلیت تخم ها به آرامی چندین بار در روز چرخانده می شوند و حرکت طبیعی همانند زمانی که تخم ها توسط مرغ چرخانده می شوند شبیه سازی می شوند. همچنین از چشبیدن جنین به پوسته تخم مرغ جلوگیری شده و جوجه بهتر رشد می کند. بهترین دستگاه های جوجه کشی خانگی مجهز به سیستم چرخاندن تخم هستند که بصورت داخلی و یا توسط لوازم جانبی خارجی این امکان را فراهم می آورند.

تهویه مناسب : جریان هوا و تهویه مناسب برای حفظ سطح اکسیژن و کاهش سطح دی اکسید کردن اضافه ضروری است. بهتر است دستگاه جوجه کشی دارای فن های داخلی و سیستم تهویه هوای مناسب برای گردش آزادانه هوا باشند. تهویه مناسب همچنین مانع از تجمع دی اکسید کربن درون محفظه انکوباتور می شود.

با در نظر گرفتن این ویژگی ها و همچنین ویژگی های مهم دیگر مانند داشتن پنجره ای برای مشاهده تخم های درون دستگاه، سیستم هشدار دهنده افزایش یا کاهش دما، ظرفیت اسمی دستگاه، سهولت استفاده و نظافت آسان، راندمان بالا و مصرف انرژی بهینه و داشتن نشان استاندارد و مجوزهای ایمنی از جمله مواردی هستند که برای خرید یک دستگاه جوجه کشی خانگی خوب ضروری هستند.

مهترین ویژگی های بهترین دستگاه جوجه کشی صنعتی

دستگاه های جوجه کشی صنعتی به دلیل اینکه برای فرآیند پرورش انواع طیور در مقیاس بالا طراحی شده اند باید دارای ویژگی های منحصر به فرد و بسیار پیشرفته تری نسبت به دستگاه های جوجه کشی خانگی باشند. در اینجا به چند ویژگی که در خرید دستگاه جوجه کشی صنعتی اهمیت دارند اشاره می کنیم:

همانند آنچه که برای انکوباتورهای خانگی گفته شد، مهمترین ویژگی ها برای دستگاه های جوجه کشی صنعتی نیز شامل ظرفیت کافی با توجه به اندازه و تعداد تخم ها، کنترل دمای دقیق، کنترل رطوبت، تهویه و جریان مناسب هوا، چرخش خودکار تخم مرغ ها، سیستم های هشدار دهنده به ویژه برای تغییرات دمای داخل انکوباتور، راندمان و میزان مصرف انرژی دستگاه، کیفیت ساخت و دوام بالا، قابلیت نظافت و ضدعفونی بخش های داخلی و خارجی دستگاه، امنیت و داشتن نشان استاندارد ملی و سازگاری با سیستم های اتوماسیون می شوند.

هنگام خرید دستگاه جوجه کشی صنعتی، بهتر است که نیازهای خاص خود را بطور کامل در نظر بگیرید و همه جوانب را برای دستیابی اهداف تان از جوجه کشی و پرورش طیور ارزیابی کنید. می توانید با کارشناسان با تجربه کمک بگیرید و یا از دستورالعمل هایی که در دفترچه راهنمای انکوباتورهای صنعتی آورده شده است به دقت توجه نمایید.

مقایسه دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی

دستگاه جوجه کشی خانگی یا انکوباتورهای صنعتی از نظر مقیاس، ایعاد، ظرفیت، ویژگی های خاص و کاربردها دارای تفاوت های چشمگیری با یکدیگر هستند. در اینجا به مقایشه این دو می پردازیم:

مقیاس و ظرفیت

دستگاه های جوجه کشی خانگی برای عملیات در مقیاس کوچک طراحی شده اند و بیشتر برای افراد مبتدی یا کسانی که علاقه مند به جوجه کشی از تخم مرغ یا پرورش جوجه های پرنده های زینتی در منزل خود هستند مناسب است. در واقع این دستگاه ها به دلیل ظرفیت کمی که دارند بیشتر از اینکه جنبه تجاری یا کسب درآمد داشته باشند برای سرگرمی و یا کسب تجربه استفاده می شوند.

دستگاه های جوجه کشی صنعتی برای عملیات در مقیاس بزرگ از جمله کارگاه یا کارخانه های پرورش طیور استفاده می شوند. این انکوباتورها دارای ظرفیت بسیار زیادی هستند و گاهی تا چندصد هزار تخم انواع پرنده در آنها برای تولید و پرورش انبوه پرنده های مختلف زینتی و خوراکی قرار داده می شود.

ویژگی های خاص

دستگاه های جوجه کشی خانگی معمولاً دارای ویژگی های پایه برای جوجه کشی هستند و برای پرورش تخم مرغ یا پرنده های زینتی مانند قناری و کبوتر استفاده می شوند. این انکوباتورها دارای سیستم کنترل دما و رطوبت نسبتاً ساده ای بوده و مکانیزم چرخش خودکار تخم پرنده در آنها خیلی دقیق نیست.

انکوباتورهای صنعتی بسیار پیشرفته تر هستند و برای جوجه کشی صنعتی در مقیاس بالا استفاده می شوند. به همین دلیل سیستم های کنترل دما و رطوبت در این دستگاه ها دقیق تر است و تهویه و جریان هوای بهتری دارند. همچنین سیستم های نظارتی و هشدار دهنده های پیشرفته دارند. قابلیت یکپارچه سازی با سیستم های اتوماسیون، سازگاری با نرم افزارهای ثبت و بررسی داده ها از جمله مهمترین ویژگی های دستگاه جوجه کشی صنعتی هستند.

کنترل دما و رطوبت

انکوباتورهای خانگی سیستم های کنترل درجه حرارت و رطوبت ساده ای دارند که برای اینکار از ترموستات و سینی ها یا مخازن آب استفاده می کنند، که در مقایسه با انکوباتورهای صنعتی دقت و پایدار کم تری دارند.

دستگاه جوجه کشی صنعتی دارای سیستم های بسیار پیشرفته ای برای کنترل دما و میزان رطوبت دارند. اغلب از انواع حسگرها و کنترل کننده های پیشرفته استفاده می کنند و دقت و پایداری آنها بسیار بالاست.

چرخاندن تخم مرغ

دستگاه های جوجه کشی خانگی به نسبت انکوباتورهای صنعتی دارای مکانیسم ضعیف تری برای چرخاندن تخم مرغ ها هستند و نمی توانند حرکت طبیعی را به خوبی تقلید کنند. برخلاف انکوباتورهای خانگی که از سینی های چرخان ساده برای حرکت یکنواخت تخم ها استفاده می کنند، دستگاه های جوجه کشی صنعتی دارای سیستم های پیچیده و کارآمد تری برای چرخاندن تخم مرغ ها هستند. این مکانیسم به صورت خودکار بطور دقیق حرکت طبیعی و یکنواخت چرخش تخم مرغ ها را در مقیاس بالا انجام می دهند.

سایر ویژگی ها مانند سیستم ها نظارت و هشدار دهنده، میزان دوام و کیفیت ساخت، هزینه های راه اندازی و قیمت هر کدام از دستگاه های جوجه کشی صنعتی و خانگی باهم دارای تفاوت های جدی است. به گونه ای که انکوباتورهای صنعتی بخاطر داشتن سیستم های پیشرفته و استفاده از انواع سنسورها و کنترل کننده های حرفه ای و کیفیت ساخت بالا و همچنین نصب و راه اندازی پیچیده تر دارای قیمت بالاتری هم هستند.

هنگام تصمیم گیری برای خرید دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی، به مقیاس کار، هدف تان از پرورش طیور، تعداد و ابعاد تخم مرغ ها، سطح کنترل و قابلیت سازگاری با اتوماسیون و بودجه ای که دارید توجه کنید. دستگاه های جوجه کشی خانگی برای افرادی مناسب است که میخواهند تعداد کمی تخم مرغ را به جوجه تبدیل کنند و هدف آن کسب درآمد از این کار نیست. در حالی که انکوباتورهای صنعتی برای اهداف تجاری و در کارگاه ها و کارخانجات پرورش طیور و پرنده های زینتی در مقیاس زیاد استفاده می شوند.

قیمت دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی و روش خرید آن

قیمت دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی بر اساس عواملی چون برند، کیفیت ساخت، ظرفیت، ویژگی ها و قابلیت ها و … متفاوت است. در اینجا به محدوده قیمت و مواردی که در خرید بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی اهمیت دارند می پردازیم:

همانطور که گفته شد بسیاری از عوامل فنی و اهداف تجاری می تواند در تعیین قیمت دستگاه های جوجه کشی موثر باشند. بطور کلی قیمت انکوبارتورهای خانگی از صنعتی ارزان تر بوده و دلیل آن ساده تر بودن و عدم استفاده برای اهداف تجاری در مقیاس بزرگ می باشد.