جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش زبان انگلیسی و فرانسه برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان 3 تا 12 ساله

دوست داری کسب و کار تو هم معرفی کنیم؟ فرم و پُر کن تا باهات تماس بگیریم.

فهرست مقاله

مقالات و فیلم های آموزشی بسیاری در اینترنت توسط سایت ها و پیج های اینستاگرام و کانال های تلگرام در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان وجود دارد. اگر شما با جستجوی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان به این صفحه از وب سایت ارجاع رسیده اید، حتماً دغدغه یادگیری زبان انگلیسی برای کودک خود را دارید و می خواهید آموزش ببینید که چطور می توانید خودتان در منزل به فرزندان خود انگلیسی یا فرانسه بیاموزید. برای اینکه بتوانید کودکان خود را در منزل با زبان انگلیسی آشنا کنید لازم نیست که خود شما به زبان انگلیسی مسلط باشید، بلکه مهم ترین چیز ایجاد علاقه و تشویق فرزندتان به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه می باشد.

اگر کودک شما نمی تواند در همان ابتدای مشاهده فیلم های آموزش زبان انگلیسی به خوبی مکالمه و صحبت کند، نباید خیلی نگران باشید زیرا باید مدت زمان مشخصی بگذرد تا کودکان شما بتوانند به یادگیری یک زبان جدید عادت کنند. برای همین باید صبر داشته باشید و اجازه دهید تا فرزندان شما به مرور به مکالمه زبان انگلیسی مسلط شده و به صحبت کردن با زبان خارجی جدید عادت کنند.

البته آموزش زبان انگلیسی برای کودکان کار ساده ای نیست و باید کمی صبر و حوصله داشته باشید و از چالش های پیش رو به خوبی عبور کنید. بسیار واضح است که کودکان خیلی بهتر از بزرگ تر ها و والدین خود توانایی یادگیری یک زبان خارجی جدید را دارند برای همین باید از روش های جدید و تازه برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده شود.

برنامه ریزی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

سعی کنید برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان طبق برنامه ای منظم پیش بروید. بهترین روش آموزش از طریق فیلم های کوتاه مانند کارتون های مناسب سنین خردسال می باشد. البته به مرور که فرزند شما رشد می کند باید از ویدئوهای آموزشی با مدت زمان بیشتر استفاده کنید. هرچند باید برای کاهش استرس و جلوگیری از خسته شدن کودکتان از فیلم های آموزشی کوتاه و متنوع استفاده کنید.

برنامه ریزی با انجام فعالیت های مشخص به صورت روزانه و در یک زمان مشخص شروع کنید. وقتی کودکان نسبت به کاری که قرار است انجام دهند از پیش آگاهی کامل داشته باشند خیلی بهتر از پس انجام آن کار بر می آیند. برای همین می توانید روزانه بعد از بازگشت کودک شما از مدرسه یا چند ساعت پیش از خواب با او مکالمه انگلیسی کار کنید و یا یک داستان انگلیسی برای فرزندتان تعریف کنید.

اگر فضای کافی در منزل تان وجود دارد می توانید بخشی از خانه را برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان اختصاص دهید. بهتر است کتاب ها و وسایل بازی و فیلم های آموزشی را در همان قسمت از خانه قرار دهید. زیرا کودکان باید بصورت چندین بار در روز کلمات و جملات انگلیسی را بشنوند و با خود تکرار کنند تا در ذهن آنها جای گیرد.

یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان با روش های خلاقانه

با استفاده از روش های خلاقانه در آموزش زبان انگلیسی به کودکان می توانید میزان یادگیری در آنها را افزایش دهید. بر اساس مطالعات انجام شده بر روی تعدادی از کودکان و خردسالان استفاده از حواس پنجگانه در میزان یادگیری آنها موثر بوده است. زیرا می تواند انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت کودکان را با سرعت بیشتری انجام دهد.

آموزش انگلیسی به کودکان با بازی

امروزه با استفاده از بازی های متنوع و خلاقانه می توان خیلی بهتر و سریع تر به کودکان خردسال زبان انگلیسی را آموزش داد. زیرا یادگیری حین بازی کردن می تواند برای بچه ها لذت بخش تر بوده و با ایجاد حس رقابت در آنها مسیر یادگیری را جذاب تر می کند. وقتی کودکان در یک بازی برنده می شوند احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کنند و این موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس در آنها می شود.

در بیشتر مواقع به دلیل قرار گرفتن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در رده دروس اجباری، تمایل آنها برای یادگیری کاهش پیدا کند. برای همین بهتر است که آموزش زبان های خارجی مانند فرانسه و انگلیسی خارج از دروس معمول و مانند نوعی کلاس رقص فوق برنامه برای آنها برگزار شود. بنابراین اگر می توانید فرزند خود را در مهد کودک یا مدرسه ای که چنین امکاناتی داشته باشد ثبت نام کنید و در غیر اینصورت خودتان می توانید پس از بازگشت فرزندتان به خانه و اتمام زمان استراحت او زبان انگلیسی را با بازی کردن به او آموزش دهید.

بهترین بازی ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی

بسیاری از بازی هایی که در یادگیری زبان انگلیسی به کودکان کمک می کند را می توانید در خانه انجام دهید.

  • بازی سایمون سی : از این بازی می توان برای بهبود مهارت شنیداری کودکان استفاده کرد. از این بازی می توانید برای آموزش قسمت های مختلف بدن استفاده کنید.
  • بازی Mother May I : این بازی بیشتر برای کودکان دبستانی مناسب است و به تقویت مکالمه آنها کمک می کند.
  • بازی مموری یا حافظه : برای آموزش لغات مختلف به کودکان می توانید از این بازی کمک بگیرید. در این بازی یک کلمه جدید را بر روی یکی از کارت ها نوشته و تصویر آن را در سمت دیگر نقاشی می کنید و از کودکان می خواهید تا با توجه به تصویری که مشاهده می کنند کلمه مورد نظر را حدس بزنند.

آموزش انگلیسی به کودکان با شعر و آهنگ

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با آهنگ

استفاده از آهنگ ایده بسیار خوبی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. شما می توانید از آموزش های موزیکال برای یادگیری لغات انگلیسی به کودک خود کمک بگیرید. در ادامه چند نمونه از آموزش های موزیکال برای تقویت زبان کودکان را معرفی می کنیم:

سعی کنید خودتان همراه با کودکان این آهنگ ها را بخوانید تا آنها نیز به خواندن و تمرین کردن عادت کنند. برای اینکه کودکان به خواندن این آهنگ ها و یادگیری زبان انگلیسی از این طریق عادت کنند می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

  • از کودکان بخواهید تا همزمان با پخش آهنگ ها برقصند و شادی کنند.
  • از کودکان بخواهید گوش دادن و تمرین با آهنگ ها را مانند یک مسابقه اجرا کنند.
  • از کودکان بخواهید قسمتی از ترانه ها را با توجه به لغاتی که یاد گرفته اند جایگزین کنند.

آموزش انگلیسی به کودکان با قصه گفتن

برای اینکه لغات جدید به کودکان دبستانی و خردسال یاد بدهید می توانید از قصه و کتاب داستان های انگلیسی یا فرانسه استفاده کنید. و یا کتاب های انگلیسی که بصورت شعر و ترانه های ساده برای کودکان و خردسالان نوشته شده است و دارای تصاویر زیبا و رنگارنگ برای بچه های می باشند را استفاده کنید.

همچنین می توانید از کودکان بخواهید کتاب داستان های انگلیسی یا فرانسوی خود را به مدرسه یا مهد کودک ببرند و برای دوستان خود بازخوانی کنند.

بهتر است همزمان با خواندن داستان به تصاویر درون کتاب اشاره کنید تا کودکان خردسال درک بهتری از قصه ای که تعریف می کنید داشته باشند. سعی کنید با حوصله کتاب داستان ها را برای کودکان بخوانید و چند بار تکرار کنید تا فرزند شما موضوع و جزئیات داستان را به خوبی یاد بگیرد و بخش هایی از آن را با خود تکرار کند.

آموزش انگلیسی به کودکان با انجام کارهای هنری

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با نقاشی

انجام کارهای هنری می تواند یک ایده فوق العاده برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان باشد. بهتر است فعالیت های هنری را پیش یا پس از کلاس های آموزشی مدرسه و مهدکودک در خانه انجام دهید. بعد از اینکه کودک شما یک کلمه جدید را یادگرفت از او بخواهید تصویر آن را نقاشی کند یا کاردستی آن را درست کند.

همچنین هنگام نقاشی کردن یا ساخت کاردستی می توانید از او سوالات ساده به زبان انگلیسی بپرسید تا کودکان بتوانند حین انجام کارهای هنری به پرسش های شما نیز پاسخ دهند. برای اینکه کلمات تازه بهتر در ذهن کودکان شکل بگیرد بهتر است از آنها بخواهید تا هر کلمه را بر روی نقاشی یا کاردستی که درست کرده اند بچسبانند.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بسیاری از کودکان از کار کردن با گوشی های هوشمند علاقه دارند ولی بیشتر اوقات مشغول بازی کردن با آن هستند. می توان برای استفاده بهینه از زمان و علاقه آنها از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان استفاده کرد. این اپلیکیشن ها بسیار جذاب بوده و با استفاده از تصاویر، فیلم و کارتن و آهنگ های متنوع به یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه به فرزندان شما کمک می کنند.

بهترین اپلیکیشن های موبایل در زمینه یادگیری زبان انگلیسی برای بچه ها را در لیست زیر مشاهده می کنید:

کارتون آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

تا حالا شده به این فکر کنید که اگر روزانه چند ساعت با یک خانواده انگلیسی یا فرانسوی زبان مکالمه داشته باشید، خیلی راحت می تونید بعد از مدت کوتاهی با اونها صحبت کنید؟ آیا فکر می کنید صحبت کردن به زبان انگلیسی یا فرانسوی کار ساده ای نیست؟ حالا فکر کنید اگر از همان ابتدای کودکی در چنین شرایطی قرار داشتید چطور؟ حتماً نتیجه فوق العاده خواهد بود. کودکان دارای ذهنی فعال و در یادگیری قوی هستند و می توانند از بدو تولد تا 7 سالگی به راحتی زبان انگلیسی یا فرانسه را یاد بگیرند و بعد از مدت کوتاهی صحبت کنند. بنابراین وقتی که می توانید با کمک کردن به کودک خود شرایط زندگی آینده او را به بهترین شکل ممکن بسازید، بهتر است که همین امروز این تصمیم مثبت را بگیرید.

کودکان دیدن کارتون را خیلی دوست دارند و خیلی سریع با شخصیت های کارتونی همزاد پنداری می کنند و جملاتی که در کارتون های مورد علاقه خود می بینند را حفظ می کنند. برای همین بهتر است بجای پخش کارتون های فارسی، با نمایش کارتون انگلیسی برای کودکان خود شرایط بهتری را برای یادگیری زبان های خارجی به وجود آورید.

تنها کاری که باید به عنوان والدین فرزند خود انجام دهید این است که پکیج آموزشی زبان انگلیسی و فرانسوی را برای کودکان خود نمایش دهید. کودک شما با تماشای این کارتون ها به مدت ۲ ساعت در روز می تواند بعد از گذشت مدت کوتاهی به مکالمه با زبان های انگلیسی و فرانسوی عادت کنند.

برای کودکان زیر ۲ سال روزانه ۲ ساعت گوش دادن به مکالمات صوتی، برای کودکان بین ۲ تا ۳ ساله ۱ ساعت کارتون تصویری و ۲ ساعت داستان های صوتی و برای کودکان بالای ۳ سال تا 7 ساله حدود ۲ ساعت دیدن کارتون و ۲ ساعت گوش دادن به داستان های انگلیسی یا فرانسه می تواند در یادگیری و مکالمه به زبان های خارجی به فرزند شما کمک کند.

نویسنده : تبلیغات اینترنتی ارجاع