جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

دوست داری کسب و کار تو هم معرفی کنیم؟ فرم و پُر کن تا باهات تماس بگیریم.

فهرست مقاله

پیش از اینکه بخواهیم بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران را معرفی کنیم، بهتر است به معرفی مواردی مانند دعاوی حقوقی و کیفری بپردازیم تا بهتر بتوانید با ویژگی های وکیل خوب آشنا شوید و انتخاب درستی داشته باشید. زیرا مواردی مانند پیگیری و مشاوره حقوقی، ثبت دادخواست و شکایت نامه بسیار اهمیت دارند.

اگر خود شما با مواردی از قبیل طرح شکایت و نحوه نگارش دادخواست حقوقی و یا پیگری پرونده های قضایی آشنا نباشید، قطعا در روند پیگیری مشکلات حقوقی تان به مشکل برخورد می کنید. بنابراین شناخت کمک گرفتن از یک وکیل خوب که علاوه بر تسلط بر قوانین کشور سابقه و مهارت کافی برای احیای حق شما را داشته باشد، بسیار اهمیت دارد. بنابراین باید سعی کنید مشکلات حقوقی خود را به کسی بسپارید تا بتواند به شما کمک کند و هزینه ها و روند دادرسی را به حداقل ممکن برساند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا راهنمای جامعی برای معرفی بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران را تدوین و منتشر کنیم.

وکیل مدافع یا نماینده حقوقی

بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

از نظر حقوقی وکیل به شخصی گفته می شود که از طرف شخص یا اشخاص دیگر در چهارچوبی که در یکی از اسناد مانند نامه اداری، وکالتنامه اسناد رسمی یا دادگستری و یا بصورت شفاهی با امکان اثبات آن یکسری وظایف بر عهده او گذاشته می شود تا با استفاده از اختیاراتی که در سند معین شده است، بجای موکل خود اقداماتی را در جهت دفاع یا احقاق حقوق او انجام دهد.

شاید ساده ترین و مرسوم ترین روش استفاده از وکیل زمانی باشد که شما برای فروش ملک یا خودرو به شخصی که مورد اعتماد شما است وکالتنامه می دهید تا بدون نیاز به حضور شما کار فروش آن ملک را برایتان انجام دهد. و اگر اختیار ثمن معامله را هم به او داده باشید قادر به دریافت پول ملک فروخته شده از خریدار خواهد بود.

دو نوع نماینده حقوقی در قانون تعریف شده است که می تواند نماینده حقوقی اداری یا کاری بوده و یا وکیل دادگستری باشد. این دو در مواردی باهم متفاوت هستند، به عنوان مثال اختیارات نماینده حقوقی یا کاری زیر مجموعه اختیارات وکیل دادگستری قرار می گیرد اما عکس این موضوع صادق نیست. بنابراین نماینده حقوقی شما اجازه مراجعه محاکم قضایی و دادگاه را نخواهد داشت.

همچنین وکلای دادگستری هم در دو گروه تحت عنوان وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو که به عنوان کارآموز وکالت معرفی می شود، دسته بندی می گردند. هرچند که این دو تفاوت های اندکی باهم دارند، اما داشتن اختیارات بیشتر در حوزه جرائم کیفری و سابقه کاری بیشتر به وکیل پایه یک دادگستری تعلق دارد.

وکیل پایه یک دادگستری

در تعریف وکیل پایه یک دادگستری چنین آمده است که، او فردی است که دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری بوده و می تواند به عنوان نماینده حقوقی در مراجع قضایی به منظور دفاع از موکل خود حاضر شود و بر طبق مواد قانونی از وی دفاع کند.

هر یک از وکلای دادگستری که خواهان دریافت پروانه پایه یک وکالت باشند، باید ابتدا در آزمون وکالت پذیرفته شده و پس از طی 2 سال دوره کارآموزی وکالت فعالیت حقوقی خود را آغاز کنند. در دوره کارآموزی به وکیل اجازه حضور در دادگاه و دادسراها داده می شود تا بتواند در مدت دوره 2 ساله کارآموزی وکالت خود با انواع پرونده ها و دعاوی حقوقی و قضایی آشنا شود و پس از پذیرش در آزمون نهایی، می تواند مدرک وکیل پایه یک دادگستری را از مراجع ذی صلاح دریافت نماید.

وکیل پایه یک دادگستری بهترین نماینده حقوقی است که می تواند به کلیه امور حقوقی و کیفری موکل خود رسیدگی نماید.

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند به عنوان وکیل ملکی به اموری مانند دعاوی بین مستاجر و موجر، حکم تخلیه، خلع ید و الزام به سند رسمی، ایفای تعهد و تحویل مبیع و همچنین افراز ملک مشاعی در چهارچوب قانون رسیدگی کند.

از مهمترین چالش ها در دعاوی ملکی می توان به زمان بر بودن و مهارت کافی وکیل به قوانین مدنی و آیین نامه دادرسی مدنی اشاره کرد. رسیدگی به چنین دعاوی در توانایی نمایندگان یا مشاوره حقوقی ملکی نیست و به صرف ثبت دادخواست در مراجع قضایی نمی توانید به نتیجه مطلوب برسید. بنابراین بهترین کار دریافت خدمت از وکیل ملکی است، زیرا وکلای ملکی می توانند با استفاده از تجربه و مهارتی که دارند روند رسیدگی به پرونده را کاهش داده و در نهایت به احقاق حقوق شما در دادسرا کمک کنند.

بهترین وکیل خانواده

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری قادر است به عنوان وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی مانند در خواست طلاق، امور مربوط به مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزند، و الزام به تمکین از حقوق شما در دادگاه ها دفاع کند. یکی از بهترین ویژگی های وکلای دادگستری پایه یک آشنایی آنها با مسائل روانشناسی است. زیرا می بایست علاوه بر دانش و مهارت در زمینه مسائل حقوقی خانواده باید بتواند به عنوان یک حامی معنوی در کنار شما بایستد.

متاسفانه اغلب پرونده های وکلات که به وکیل خانواده ارجاع داده می شود، مربوط به طلاق و مهریه است. موضوعاتی که گاهی می تواند پرونده های قضایی را پیچیده کرده و اگر از یک وکیل خوب کمک نگیرید، شاید طی روند پیگیری برایتان سخت و خسته کننده باشد. این موضوع در مواردی که پای حضانت فرزند یا مهریه های سنگین و غیرمتعارف در میان باشد پیچیده تر و زمان رسیدگی به آن طولانی تر می شود. این گونه مشکلات در شهرهای بزرگ مانند تهران بسیار بیشتر است. بنابراین در این گونه پرونده ها کمک گرفتن از بهترین وکیل دادگستری تا حد زیادی به حل بهتر و سریعتر مشکلات خانوادگی کمک می کند.

بهترین وکیل کیفری

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

دعاوی کیفری یکی از مهمترین و پیچیده‌ترین دعاوی مطرح شده در دادسرا هستند که وکیل پایه یک دادگستری می‌بایست حتما با تخصص کامل در این پرونده ها وارد شود. دعاوی نظیر رابطه نامشروع، تجاوز، توهین و تهدید و فحاشی و قذف، خیانت در امانت، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع، فروش یا انتقال مال غیر، چک بلا محل، ضرب و جرح عمدی، قتل، مواد مخدر، شرب خمر، ورد به عنف و تصرف عدوانی و … از جمله دعاوی کیفری به شمار می‌روند که قانون برای این جرائم، مجازات‌های سنگینی درنظر گرفته است.

دعاوی کیفری یکی از با اهمیت ترین و در عین حال پیچیده ترین دعاوی در دادگاه ها به شمار می روند. در پرونده های کیفری مهارت و تجربه و دانش وکیل پایه یک دادگستری اهمیت بیشتری دارد. از جمله دعاوی کیفری می توان به روابط نامشروع، تجاوز، توهین و فحاشی، تهدید به مرگ یا تهدید به آبرو ریزی، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تحصیل مال غیر مشروع، فروش مال غیر یا انتقال آن، صدور چک بلا محل، ضرب و جرح عمدی، قتل، مسائل مربوط به حمل و فروش مواد مخدر، شرب خمر و … اشاره کرد.

بنابراین کوچکترین اشتباهی می‌تواند در صدور قرار مجرمیت و یا قرار منع تعقیب موثر باشد. نماینده حقوقی کیفری با تسلط کامل بر قانون مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری و نیز تیزهوشی تمام می‌تواند شرایط پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد. بسیاری از افراد بدون مشورت با نماینده حقوقی کیفری اقدام به ثبت شکوائیه کرده و به دلیل طرح اشتباه پرونده موجب ضرر و زیان به خود می‌شوند. متهمین پرونده‌ها نیز باید توجه داشته باشند که عدم مشاوره حقوقی و یا اعطای وکالت به وکیل کیفری ممکن است موجب ضرر‌های جبران ناپذیر از جمله از دست رفتن مال، جان و یا آبروی خود گردند. بنابراین استفاده از بهترین وکیل کیفری در دعاوی یاد شده بسیار راهگشاست.

قانون برای جرائم کیفری مجازات های سنگینی وضع کرده است و اگر به دریافت مشاوره حقوقی در این زمینه را دارید حتما باید با یک وکیل پایه یک دادگستری خوب و با تجربه مشورت بگیرید.

همین موضوع به اهمیت رسیدگی به پرونده های کیفری می افزاید، زیرا هرگز نباید اشتباهی هرچند ناچیز در صدور قرار مجرمیت یا منع تعقیب تاثیر بگذارد. اگر شما یک وکیل خوب داشته باشید، بطوری که اگر وی به تمام قوانین مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری مسلط باشد، قادر است تا نتیجه دادرسی را به نفع شما تغییر دهد.

باید دقت داشته باشید که در دعاوی کیفری نباید شتابزده عمل کنید و بدون مشورت گرفتن از وکیل پایه یک دادگستری نسبت به ثبت شکایت اقدام نکنید، زیرا طرح اشتباه شکایت می تواند به خود شما زیان وارد کند. حتی اگر در یک پرونده کیفری متهم شناخته شده اید باید از مشاوره حقوقی وکیل کیفری استفاده کتید تا مانع از ضربه خوردن به آبرو و جان و مال شما شود. بنابراین سعی کنید در این گونه موارد از بهترین وکیل کیفری برای رسیدگی به پرونده تان کمک بگیرید.

گرفتن وکیل برای چک برگشتی

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

اگر برای وصل مبلغ چک و مطالبات دیگری مانند سفته، رسید بانکی و سایر اسناد مالی و قرضه به مشکل برخورده اید باید با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران یا شهرتان محل اقامت تان مشورت کنید. امروزه به دلیل مشکلات مالی که برای اقشار مختلف مردم پیش آمده است پرونده های مربوط به وصول چک برگشتی یا مطالبه سفته هم رویه افزایش است.

اگر شما از یک مشاور حقوقی با سابقه و مجرب برای حل دعاوی مربوط به چک کمک بگیرید، می توانید طرف مقابل را محکوم کرده و با ارائه درخواست قرار تامین، اموال او را توقیف کنید تا در صورتی که توانایی مالی او برای پرداخت وجه چک یا سفته ثابت شود، مبلغ مورد نظر را از وی مطالبه و دریافت نمایید.

بهترین وکیل در پرونده های مختلف

پرونده های مربوط به رسیدگی به شکایات خانوادگی بسیار پیچیده هستند و باید برای حل اینگونه مسائل بهترین وکیل خانواده را برای دفاع از حقوق خود چه در روند دادرسی و چه مصالحه انتخاب کنید. کسی که علاوه بر اشراف به قانون و حقوق خانواده با استفاده از تکنیک های روانشناسی بتواند در تسریع رسیدگی به پرونده با کنترل عواطف و احساسات خود، اقدامات قانونی لازم را انجام دهد.

بهترین نماینده حقوقی کیفری باید کسی باشد که نه تنها دانش و اشراف کافی بر همه امور در این دست پرونده ها را داشته باشد، بلکه با تکیه بر صبر و داشتن پشتکار بتواند پرونده های کیفری را به خوبی رسیدگی و دنبال نماید. چراکه پرونده های کیفری معمولا تا اتمام رسیدگی به پرونده و مشخص شدن رای دادگاه، نیازمند رفت و آمدهای بسیار زیادی به دادسراها، کلانتری و دادگاه ها و نیز صدور انواع قرار بوده و به مراتب نسبت به پرونده های حقوقی روند طولانی تری دارد.

وکیل مرد بهتر است یا زن؟

امروزه با وجود وکلای مجرب در همه زمینه هایی که پیش تر به آنها اشاره شد، تفاوت چندانی از نظر میزان تخصص و توانایی در میان وکلای آقا یا خانم وجود ندارد و افراد بر اساس نظر شخصی شان می توانند وکیل مرد یا زن انتخاب کنند. هرچند در بیشتر پرونده هایی که به خانواده ها مربوط می شود، اغلب خانم ها مایل هستند تا رسیدگی به پرونده شان را به یک وکیل خانم بسپارند. اما اغلب پرونده های کیفری به دلیل دشواری هایی که در روند رسیدگی به آنها وجود دارد، بیشتر از وکیل آقا درخواست مشاوره می شود.

بهترین وکیل دادگستری تهران

موسسات حقوقی ، با توجه به سابقه بلند مدت در امر رسیدگی به انواع پرونده های حقوقی، ملکی، خانواده و کیفری از تجربه و توانایی بالایی برای دفاع از موکل خود در این دست پرونده ها را داشته و با روند دادرسی بطور کامل آشنا هستند.

موسسات حقوقی در زمینه های مختلف آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی بصورت تلفنی، حضوری و آنلاین به موکلین خود هستند و با در اختیار قراردادن وکیل آقا یا خانم برای قبول وکالت موکلین محترم، همواره برای خدمت رسانی حاضر هستند.

بهترین وکیل دادگستری چه خصوصیاتی دارد؟

اگر قصد گرفتن وکیل برای پرونده قضایی خود را دارید، باید بدانید که با وجود اینکه معمولا بهترین وکیل دادگستری در واقع یک وکیل پایه یک خوب است، شاید بهتر باشد که از وکیلی که در یک زمینه خاص دارای تخصص و تجربه بیشتری باشد کمک و مشاوره بگیرید. این موضوع به دلیل گستردگی انواع دعاوی حقوقی و کیفری و نحوه رسیدگی به هرکدام از آنها اهمیت بیشتر پیدا می کند تا از یک نماینده حقوقی با تخصص و توانایی بالاتری مشاوره بگیرید.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری را می توان بر اساس نوع پرونده مشخص کرد. همانطور که می دانید یک وکیل خوب بر اساس میزان تجربه ای که در رسیدگی به پرونده های گوناگون در یک حوزه حقوقی مشخص دارد، شناخته می شود. بنابراین سعی کنید برای رسیدگی به هر پرونده از بهترین وکیل دادگستری در همان حوزه درخواست کنید تا وکالت شما قبول کند.

یک وکیل خوب باید دارای مشخصات زیر باشد:

  • دارای سابقه طولانی در زمینه رسیدگی به پرونده های حقوقی در حوزه مورد نیاز شما باشد.
  • به قوانین، رأی وحدت رویه و چگونگی دادرسی به پرونده اشراف و تسلط کامل داشته باشد.
  • درصد پیروزی او در پرونده های مشابه بیشتر از دفعات شکستش باشد.
  • مسلط به فن بیان بوده و بتواند با استفاده قدرت کلام خود و مدیریت جلسه دادگاه به خوبی از شما دفاع کند.

اکنون با وجود موسسات حقوقی متعدد در تهران و شهرستان ها، وکلای تحصیل کرده و با تجربه بسیاری وجود دارند که معمولا هرکدام از آنها سعی داشته اند تا در یک حوزه خاص مهارت و تجربه خود را افزایش داده و به بهترین وکیل در آن حوزه مبدل شوند. بنابراین اگر قصد دریافت مشاوره از بهترین وکیل دادگستری را دارید باید به موسسات حقوقی مراجعه نمایید.

مشاوره تلفی با وکیل

برای دریافت مشاوره تلفنی با بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران، روش های متعددی وجود دارد. پیش از هر چیز برای اینکه بتوانید با بهترین وکیل تهران مشاوره بگیرید، می بایست موضوع پرونده خود را بدانید تا در قدم بعدی برای پیدا کردن وکیل اقدام نمایید. روشن است که برای پرونده های مختلف، وکیل های زیادی وجود دارند. اما پیدا کردن بهترین وکیل و دریافت مشاوره از آن شاید کار چندان ساده ای نباشد و باید سابقه وکلای بسیاری را مورد بررسی قرار دهید. البته اگر کمی جستجو کنید می توانید وکلایی را در اینترنت پیدا کنید که درباره توانایی و رزومه کاری خود اطلاعاتی را منتشر کرده اند.

مشاوره تلفی با وکیل

البته خوب است که از تجربه دوستان و اطرافیان خود نیز استفاده کنید. شاید بتوانید افرادی را پیدا کنید که در یک پرونده مشابه با مشکل شما قبلاً با یک وکیل خوب مشاوره داشته باشند و این امر بتواند برای تماس با بهترین وکیل دادگستری در تهران یا شهرهای دیگر به شما کمک کند.

پس از اینکه بهترین وکیل دادگستری مرتبط با موضوع پرونده خود را پیدا کردید، بهتر است ابتدا با او تماس تلفنی بگیرید و برای دریافت مشاوره حقوقی یک روز را مشخص کنید. البته در بیشتر مواقع در مشاوره تلفنی با وکیل ممکن است مشکل شما برطرف شود. در غیر اینصورت می توانید برای یک ملاقات حضوری در دفتر وکالت یکی از بهترین وکیل های دادگستری تهران یا شهرستان های دیگر و پرداخت حق مشاوره از او بخواهید تا پرونده شما را مورد بررسی قرار دهد.

هزینه مشاوره حقوقی

یکی از مهمترین مشکلاتی که در دریافت مشاوره با وکیل ممکن است مطرح باشد، هزینه مشاوره حقوقی یا حق الوکاله است. این موضوع از مهمترین مواردی است که می تواند در انتخاب بهترین وکیل دادگستری محسوب شود. بنابراین در بحث انتخاب بهترین وکیل دادگستری ، در نظر گرفتن بودجه و توان مالی شما هم مطرح می شود. بنابراین بهترین وکیل و مشاور حقوقی برای هرکسی، به نسبت توانایی مالی او برای پرداخت هزینه مشاوره یا حق الوکاله سنجیده می شود. اگر پرونده شما دارای اهمیت بالایی باشد باید به این نکته توجه کنید که با پرداخت هزینه مشاوره بیشتر می توانید از وکلایی که دارای تجربه و سوابق کاری بهتری هستند کمک بگیرید.

بهترین وکیل دادگستری تهران

در تهران وکلای بسیار زیادی هستند که در زمینه ارائه مشاوره حقوقی فعالیت دارند و وکالت افراد را می پذیرند. به همین دلیل پیدا کردن بهترین وکیل دادگستری در تهران کار چندان سختی به نظر نمی رسد. برای اینکه بتوانید بهترین وکیل را برای پرونده خود انتخاب کنید بهتر است که به مراکز مشاوره و موسسات حقوقی مراجعه نمایید. این موسسات با تعداد وکلای بیشتری در ارتباط هستند و معمولاً بصورت گروهی با یکدیگر همکاری می کنند. بنابراین می توانند به شما تعداد وکلای بیشتری را در یک موضوع یا پرونده خاص معرفی کنند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران می بایست در حوزه موضوع پرونده شما دارای تجربه و توانایی و دانش کافی باشد تا بتواند در پیشرفت پرونده به شما کمک کند. دقت کنید از وکلایی برای بررسی پرونده تان درخواست مشاوره داشته باشید که پروانه وکالت خود را از شهر تهران گرفته باشند و دارای حق الوکاله متناسب با بودجه و پرونده شما باشند. بهتر است که همان ابتدا تمام موارد از قبیل توانایی مالی در پرداخت هزینه مشاوره را با وکیل خود در میان بگذارید تا بتواند با توجه به شرایطی که دارید از شما در محاکم قضایی دفاع نماید.

منبع : تبلیغات اینترنتی ارجاع