جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قطعی واتساپ، اینستاگرام و فیسبوک

قطعی واتساپ اینستاگرام و فیسبوک

دوست داری کسب و کار تو هم معرفی کنیم؟ فرم و پُر کن تا باهات تماس بگیریم.

فهرست مقاله

بر اساس گزارش منتشر شده خبرگزاری رویترز، سون جیسو هکر 13 ساله چینی باعث اخلال و قطعی در شبکه های اجتماعی واتساپ، اینستاگرام و فیسبوک شد.

به گزارش خبرگزاری های معتبر در سراسر جهان فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام دچار اخلال و قطعی شده و این شبکه های اجتماعی پر مخاطب از دسترس میلیون ها کاربر خارج شده است.

بسیاری از کاربران از طریق شبکه اجتماعی توییتر نگرانی خود را از قطع دسترسی به واتساپ و اینستاگرام اعلام کرده اند و از این بابت که فیسبوک دچار اخلال شده است بسیار خشمگین هستند.

مارک زاکربرگ مدیرعامل و بنیان گذار فیسبوک اعلام کرده است که این شبکه اجتماعی به همراه واتساپ و اینستاگرام به دلیل اخلال در سرورهای این اپلیکیشن ها دچار مشکل شده اما تیم فنی در حال بررسی موضوع و برطرف کردن آن است. بسیاری از کاربران اینترنت در ایالت های کالیفرنیا و نیویورک آمریکا و همچنین بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی با عدم دسترسی و قطعی فیسبوک مواجه هستند.

خسارت چند صد میلیون دلاری فیسبوک

فیسبوک

بر طبق اطلاعاتی که سرویس نت بلاک (NetBlock) اعلام کرده است، قطعی یک ساعته فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ تا این لحظه بیشتر از 160 میلیون دلار خسارت مالی داشته و بسیاری از شرکت های جهان را با مشکلات اقتصادی مواجه کرده است.

درباره بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران بخوانید.

همانطور که می دانید اپلیکیشن های واتساپ و اینستاگرام از مدت ها پیش توسط فیسبوک خریداری شده واکنون مالک این شبکه های اجتماعی مارک زاکربرگ است. اینطور که مشخص است همه این سرویس ها از یک سرور مشترک استفاده می کردند و این موضوع می تواند یک مشکل بزرگ برای زیرساخت بوده باشد که باعث قطع شدن واتساپ و اینستاگرام هم شده است.

واتساپ در حساب کاربری خود طی یک اطلاعیه، اعلام کرده است که کاربران این اپلیکیشن ارتباطی تا زمان بازگشت به وضعیت عادی شکیبایی خود را حفظ کنند.

مارک زاکربرگ

هکر 13 ساله چینی سون جیسو

طبق اطلاعات بدست آمده یک هکر چینی 13 ساله به نام سون جیسو با هدف قرار دادن سرورهای اینستاگرام و واتساپ باعث اخلال و قطعی در این اپلیکیشن ها در سراسر جهان شده است. به نقل از نیویورک تایمز “مدیران فیسبوک احتمال حمله سایبری را تکذیب کرده اند”. فیسبوک اعلام کرده است که هرگونه احتمال حمله سایبری به سرویس های این شرکت را که باعث قطعی واتساپ و اینستاگرام در برخی از نقاط جهان شده است را کاملا تکذیب می کنیم.

منبع : خبرگزاری رویترز